Koronawirus wiadomości 01/04/2020

01/04/2020

 

 

 

 

 

 

 

[21:41] MazowieckieRadom 68 2 Oficjalny komunikat

Ministerstwo Zdrowia: 68 nowych zachorowań, 2 zmarłych w Mazowieckiem (59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu).

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

 

 

[21:41] WielkopolskiePoznań 11 3 Oficjalny komunikat

Ministerstwo Zdrowia: 11 nowych zachorowań, 3 zmarłych w Wielkopolskiem (dwóch mężczyzn i kobieta w wieku odpowiednio 77, 94 i 80 lat, wszyscy hospitalizowani w Poznaniu).

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[19:12] Polska Biedronka czynna do północy

PAP: Przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych sklepy sieci Biedronka będą otwarte do północy – poinformowała w środę sieć. W tygodniu przedświątecznym sklepy będą czynne całą dobę – dodano.

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

 

 

[17:09] Polska Apel NRL

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja: Nie gromadźmy dużych zapasów leków na wszelki wypadek – bo może ich czasowo zabraknąć dla tych, którzy ich naprawdę potrzebują.

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

[17:05] MazowieckieRadom Zarażeni w szpitalu

 Do 115 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Potrzebni są wolontariusze, którzy wspomogliby działanie placówki w tym trudnym czasie.

[1]
[2]
/ Źródło

 

 

[17:04] MazowieckieWarszawa Sprzęt dla warszawskich szpitali

Do dziesięciu miejskich szpitali w Warszawie trafiły już środki ochrony indywidualnej. Pracownicy szpitali będą mieli do dyspozycji 140 tys. maseczek różnej klasy (głównie chirurgicznych), 35 tys. przyłbic, 40 tys. rękawic ochronnych, 170 tys. różnego rodzaju fartuchów ochronnych, a także ponad 60 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych do rąk.

[1]
/ Źródło

 

 

[17:02] Polska Świadczenie postojowe

Rząd szacuje, że nawet 2,2 mln osób samozatrudnionych i pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych będzie mogło skorzystać z tzw. świadczenia postojowego. Jego wysokość to 2080 zł brutto.

[1]
/ Źródło

 

 

[17:00] Polska Aplikacja Kwarantanna domowa obowiązkowa

PAP: Z obowiązkową 14-dniową kwarantanną dla zdrowych osób, które miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem albo przyjechały do Polski z zagranicy, wiąże się od środy dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa – poinformował resort cyfryzacji. Resort wyjaśnił, że obowiązek korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa wprowadziła podpisana we wtorek przez prezydenta specustawa.

[1]
[2]
/ Źródło

 

 

[16:56] LubelskieLublin Testy nowatorskiej metody leczenia pacjentów

PAP: W klinice chorób zakaźnych szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie testowana jest nowatorska metoda leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Terapia ma na celu zapobiec rozwijaniu się niewydolności oddechowej. “Z nowatorskiej metody korzysta w tej chwili trzech pacjentów w szpitalu” – poinformował “Kurier Lubelski”.

[1]
[2]
/ Źródło

 

 

[16:55] Polska Zwiększenie liczby testów

PAP: Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę – stwierdził wiceszef MZ Sławomir Gadomski.

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[13:17] Polska Najnowsze statystyki

PAP: Ministerstwo przekazało, że przebadano 55 tys. 801 próbek. 53 tys. 454 miało wynik negatywny. Pozytywny wynik potwierdzający zakażenie był w 2347 przypadkach. W ciągu dobry wykonano ponad 4,3 tys. testów.

[1]
/ Źródło

 

 

[12:37] Polska Dostawy sprzętu medycznego

PAP: Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński na Twitterze: “Pakiety maseczek, rękawiczek i płynów trafią do POZ i aptek jeszcze w tym tygodniu, pierwsze 1300 wyszło wczoraj we współpracy z @PocztaPolska, kolejne dziś i jutro”.

/ Źródło

 

 

 

 

[11:22] Polska Rozporządzenie podpisane

PAP: Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w środę projekt rozporządzenia rządu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Został on skierowany do podpisu premiera, a następnie rozporządzenie zostanie ogłoszone.

[1]
/ Źródło

 

 

[10:27] Polska Statystyki KGP

PAP: Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie; w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w środę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

[1]
/ Źródło

 

 

 

 

 

 

[08:49] ŚląskieTychy 8 1 Oficjalny komunikat

Ministerstwo Zdrowia: 8 nowych zachorowań w Śląskiem oraz śmierć 68-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach (miał choroby współistniejące).

[1]
/ Źródło

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments